قهوه دمی یا قهوه‌ی سرددم؟

قهوه‌ی سرددم دیگر یک نوشیدنی جدید نیست. از سال‌های 2016 و یا 2017 بود که این نوشیدنی طرفداران خود را نیز پیدا کرد. البته همچنان هم بسیاری از مردم در مورد تفاوت قهوه دمی و قهوه‌ سرددم سردرگم هستند.
روش دم‌آوری قهوه و عصاره‌گیری آن به صورت سرددَم متفاوت است که البته این تفاوت باعث می‌شود از قهوه‌، عصاره‌ای کاملاً منحصر به فرد و خاص به دست بیاید.

در این مطلب قصد داریم تا به سه تفاوت اصلیِ این دو روشِ عصاره‌گیری بپردازیم.


1-برسی اسیدیته‌ و تلخیِ قهوه دمی و قهوه سرددم

همانطور که اشاره شد قهوه‌ی دمی تفاوت‌های مختلفی با قهوه‌ی سرددَم دارد. این اختلاف و تفاوت‌ها با نوشیدن اوّلین جرعه از آن کاملاً محسوس و جالب توجّه است. قهوه‌ی سرددَم در مقایسه با قهوه‌ی دَمی اسیدیته و تلخیِ کمتری دارد. بیایید کمی دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم.
همانطور که می‌دانید عمل عصاره‌گیری هنگامی اتّفاق می‌افتد که با افزودن آب به پودر قهوه، بعد از حل شدن با آن و عبور از دانه‌های آسیاب شده‌ی قهوه؛ قندها، اسیدها، ذرّات محلول، روغن‌ها و سایر مواد استخراج می‌شوند.

بدیهی است که عصاره‌گیری با دما و سرعت‌های مختلف مواد متفاوتی را استخراج می‌کند. به طور کلی بهترین محدوده‌ی دما برای عصاره‌گیری قهوه‌ی دَمی بین 90 تا 96 درجه‌ی سانتی‌گراد‌ است.

به احتمال بسیار زیاد اگر با دمای 98 تا 99 درجه سانتی‌گراد عمل عصاره‌گیری را انجام دهید نوشیدنی شما تلخیِ بیشتری به خود خواهد گرفت.

دلیل این اتّفاق تجزیه‌ی اسیدهایی است که با عبور آب خیلی داغ از میان دانه‌های آسیاب شده‌ی قهوه استخراج می‌شود. یا مثلاً اگر از آب با دمای 85 درجه‌ی سانتی‌گراد برای دم‌آوری قهوه‌ی خود استفاده کنید، به احتمال خیلی زیاد نوشیدنی شما کمی تُرش‌مزه خواهد شد. استخراج نمی‌شود.

علّت آن است که حالا دیگر آب آنقدر داغ نیست که بتواند مقدار ترکیبات غیراسیدی مورد نیاز برای ایجاد تعادل در طعم را حل کند.
ما در نانوکافه عمل عصاره‌گیری را با سرعتی متعادل و در محدوده‌ی دماییِ معیّن انجام می‌دهیم تا هیچ اسید یا ترکیب تلخی بر طعم کلّی قهوه قالب نباشد.
آزمایش‌ها نشان می‌دهد قهوه‌ی سرددم در مقایسه با قهوه‌ی دَمی می‌تواند تا 66 درصد اسیدیته و تلخی کمتری داشته باشد. در این روش عصاره‌گیری اسیدهایی که معمولاً در قهوه‌های دمی تلخ می‌شوند

 

2- طعم و مزه‌ی متفاوتی دارد

عمل اکسید شدن اسیدها در آب سرد بسیار کند و به آهستگی صورت می‌گیرد.

البته لازم به ذکر است این امر در مورد تخریب آن‌ها نیز صادق است. نهایتاً با توجّه به تمام این توضیحات تلخی و اسیدیته در این روش عصاره‌گیری به مراتب کمتر خواهد بود. این یعنی همان اختلاف طعم و مزه‌ی چشم‌گیر در مقایسه با قهوه‌های دَمی.

اگر از اصطلاحات پیچیده‌ی علمی عبور کنیم و بخواهیم خیلی ساده بگوییم، ترکیب شیمیایی قهوه‌ی دَمی بسیار متفاوت‌تر از قهوه‌ی سرددَم می‌باشد.

اگر یک لیوان قهوه‌ی دمی و یک لیوان قهوه‌ی سرددَم از یک قهوه‌ی یکسان را نوش جان کنید، قطعاً از تفاوت طعم آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد.

قهوه‌ی دمی مانند عطر و اُدکلن اصطلاحاً دارای خطِ بوی رضایت‌بخش، اسیدیته‌ی بالا و تداعی کننده‌ی نُت‌های تلخ است. در مقابل، قهوه‌ی سرددَم عطر و بوی زیادی همچون قهوه‌های دَمی ندارد، امّا طعمی ملایم و اسیدیته‌ی بسیار ناچیز دارد و عملاً تلخی آنچنانی ندارد.

عطر بی‌نظیر قهوه‌های دَمی به دلیل وجود روغن قهوه‌ی موجود در دانه‌های آن است.

این ماده در دمای بالا بسیار فرّار است و به سرعت در فضا آزاد می‌شود. امّا در روش دم‌آوری قهوه به صورت سرد، این روغن بدون این که آزاد شود با نوشیدنی شما ترکیب می‌شود و طعم بی‌نظیری به آن می‌دهد.

ساده بگویم، هنگام نوشیدن قهوه‌ی سرددَم این روغن‌های معطّر چنان به مجاری تنفّسی شما رسوخ می‌کند که از نوشیدن آن سرمست خواهید شد.

3- یک نوشیدنی همه فَن حریف!

اکثر افراد فکر می‌کنند که قهوه‌ی سرددم محدودیت‌هایی به همراه دارد و نمی‌توان مثل قهوه دمی نوشیدنی‌های مختلف از آن تهیه کرد. بهتر است بدانید که این روش از دم‌آوری یک عصاره‌ی بی‌نظیر از قهوه استخراج می‌کند و می‌توانید مانند قهوه‌ی دَمی نوشیدنی‌های مختلفی با آن درست کنید که به سه مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • قهوه سرد: ترکیب قهوه‌ی سرددَم، آب سرد و یخ
  • قهوه داغ: ترکیب قهوه‌ی سرددَم و آب داغ
  • لاته سرددَم: ترکیب قهوه‌ی سرددَم، شیر سرد و یخ

از تمام این موارد که عبور کنیم، نهایتاً متوجّه خواهیم شد که طرفداران واقعی قهوه از هر دو روش عصاره‌گیری نهایت لذّت را می‌برند. آن‌ها عاشقان واقعی قهوه هستند که حتّی از خنک شدن قهوه‌ی داغ روی یخ هم ذوق‌زده می‌شوند! این افراد به راحتی خوشحال می‌شوند، البته اگر دانه‌های قهوه تازه و درجه‌یک بو داده شده باشند.

ما در نانوکافه در کنار شما هستیم تا به آسانی لبخند را بر لبان شما هدیه کنیم.

 


منبع: www.javapresse.com

مطالب این سایت به صورت انحصاری نوشته شده است و هرگونه کپی برداری و سوء استفاده پیگرد قانونی دارد... . ©

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *